Wizyta duszpasterska – kolęda

WIZYTA DUSZPASTERSKA  – INFORMACJE OGÓLNE:

• Od 28 grudnia  trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska czyli kolęda. W dniach od poniedziałku do piątku wizyta rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 10.00.
  • Wizyta duszpasterska księdza w domach parafian ma następujące motywy i cele:

- wniesienie Bożego błogosławieństwa do naszych domów

- wspólna modlitwa całej rodziny

- poznanie parafian, rodzin, ich środowiska życia, ich radości i problemów, przedstawienie przez parafian swoich sugestii, propozycji, uwag

- wymiar ewangelizacyjny wobec osób i rodzin trochę oddalonych od Boga, zachęcenie do życia bardziej religijnego i uczciwego szukania Boga

- możliwość rozmowy z księdzem, zapytania o sprawy wiary i moralności

- ksiądz po wizycie duszpasterskiej ma pełniejszy obraz parafii

• Bardzo proszę o przyjazd po księdza na plebanię 10 min. przed rozpoczęciem kolędy. Proszę o przygotowanie na stole krzyża, zapalonej świecy, wody święconej i kropidła. Można też położyć Pismo święte. Byłoby pięknie gdyby w miarę  możliwości byli zgromadzeni wszyscy mieszkańcy odwiedzanego domu. Podczas kolędy w domkach jednorodzinnych dużo czasu traci się na przejście od domu do domu, na otwieranie furtki, bramy, uwiązanie psa itp.  Jeżeli więc chcemy, aby wizyta księdza nie była w pośpiechu to proszę o wcześniejsze uwiązanie psa i otworzenie furtki. Miło jest, gdy gospodarz odprowadzi księdza do sąsiada.

• W czasie kolędy (wizyty duszpasterskiej) od poniedziałku do piątku Msza św. tylko rano o g. 8.00 ( w wyjątkowych sytuacjach będzie wieczorem), a w sobotę tylko wieczorem o g. 18.00.
  • W czasie kolędy kancelaria parafialna  nie będzie czynna w czwartek i piątek wieczorem, a za to będzie czynna w sobotę od g. 9.00 do 9.30.

Plan wizyty duszpasterskiej podany jest w zakładce wizyta duszpasterska i w ogłoszeniach.

• Plan kolędy:
    • § Plan kolędy od poniedziałku  10  lutego  do 15  lutego:

Poniedziałek,  10 lutego: ul. Mała, Armii Krajowej, Westerplatte

Wtorek, 11 lutego: ul. Ziarnista

Czwartek, 13 lutego, : mieszkańcy, u których nie było kolędy. Osoby, które chciałyby przyjąć księdza proszę o zgłoszenie do zakrystii lub telefonicznie  w poniedziałek lub wtorek do kancelarii. Mogę odwiedzić te osoby w czwartek 13 lutego od godz. 16.00.

• Plan kolędy od poniedziałku  3 lutego  do 8  lutego, będzie pomagał w kolędzie o. Roman Haronska:Poniedziałek,  3 lutego: ul. Wiślanego Nurtu, Krokusów, Wiślanych PólWtorek, 4 lutego: ul. Retmańska, Nad Wisłą

Środa, 5 lutego: nie będzie kolędy

Czwartek, 6 lutego: ul. Migdałowa, Borsucza, ks. Malinowskiego nr 1-14

Piątek, 7 lutego: nie będzie kolędy

Sobota, 8  lutego: ul. Ks. Malinowskiego nr 15-59

• Plan kolędy od poniedziałku  27 stycznia do 1  lutego, będzie pomagał w kolędzie o. Roman Haronska:

Poniedziałek, 27 stycznia: ul. Werbeny

Wtorek, 28 stycznia: ul. Sztumska, Poezji

Środa, 29 stycznia: ul. Sarnia

Czwartek, 30 stycznia: ul. Graniczna i Lisia

Piątek, 31 stycznia: ul. Przylaszczkowa

Sobota, 1  lutego: ul. Podstołeczna, Nowowiejska, Owsiana, Wierzbowa, Nadwiślańska 86A

•    §   Plan kolędy od poniedziałku  20 stycznia do 25  stycznia:

Poniedziałek, 20 stycznia: ul. Wał Miedzeszyński numery parzyste, od ul. Werbeny do ul. Bysławskiej

Wtorek, 21 stycznia: Regionalna, Bysławska, Rafałowska i Starczewska

Środa, 22 stycznia: ul. Dzika i Ks. Walczewskiego

Czwartek, 23 stycznia: Rakietowa i Kosmonautów

Piątek, 24 stycznia: ul. Parcelowa i Żeglarzy

Sobota, 25 stycznia: ul. Wał Miedzeszyński,  numery nieparzyste od ul. Podstołecznej do ul. Bysławskiej

• Plan kolędy od poniedziałku  13 stycznia do 18 stycznia:

Poniedziałek, 13stycznia: ul. Nadwiślańska nieparzyste: 119 – 127  i Księżycowa

Wtorek, 14 stycznia: nie będzie kolędy

Środa, 15 stycznia: ul. Nadwiślańska nieparzyste: 129 – 207

Czwartek, 16 stycznia: ul. Nadwiślańska parzyste: 132 – 204

Piątek, 17 stycznia: ul. Nadwiślańska parzyste: 222 – 262, Daleka i Podchorążych AK

Sobota, 18 stycznia: ul. Wał Miedzeszyński 38

• Plan kolędy od środy  8 stycznia do 11 stycznia:                     Środa, 8 stycznia: ul. Jachowicza w Józefowie
    Czwartek, 9 stycznia: ul. Nadwiślańska – numery parzyste 4 – 70 zaczynając od strony Warszawy i nieparzyste: 15 – 39 zaczynając od ul. GranicznejPiątek, 10 stycznia: ul. Nadwiślańska nieparzyste: 79 – 113, Podleśna, Kampingowa
    Sobota, 11 stycznia: ul. ul. Jęczmienna, Buraczana, Gryczana i Nadwiślańska numery parzyste: 90 – 120
  • ia  do 8 stycznia :

Sobota 28 grudnia: ul. Górczewska

Poniedziałek 30 grudnia: ul. Samorządowa

Sobota 4 stycznia: ul. Jachowicza w Warszawie

Środa 8 stycznia: ul. Jachowicza w Józefowie.